Megmutatom, hogy én hogyan készítem a tiny house-okat és ha tetszik, próbáld ki. Gyere velem abba a világba, ahol nem a méret, hanem a minőség a lényeg...

POP Tiny House

POP Tiny House

TINY HOUSE – NAGY BIZTONSÁG

2020. március 15. - Izrael Norbert

Az elmúlt hetek eseményei sajnos sok mindenre rávilágítottak, hogy mi mindent kellene kicsit, vagy nagyon másképp csinálnunk. Egyebek közt az is kiderült, hogy a tiny house világa jelenleg pont azokra a kérdésekre adja meg a választ, amelyek most a legégetőbbek. Például hogy hogyan tudunk egy kicsit elvonulni, hogyan tudjuk megteremteni úgy a magunk világát, hogy a lehető legkevesebbet kelljen nagy tömegben, naponta tömegközlekedve léteznünk.

erdotiny_2.png

Off the grid. Rendszeren kívüli élet, amiben nem vagyunk nagyobb közösségekhez, más lakások, vagy házak közvetlen közelségébe kényszerítve. Olyan élet, amiben az a fajta kényelmes – és jelenleg immár biztonságos – egyedüllét érhető el, ami nem magányt jelent, hanem azt a fajta luxust, hogy pont annyi emberrel kell megosztanunk a környezetünket, amennyivel mi szeretnénk.

Kicsi, de nem szűk

A tiny house elnevezése biztosan sokakat félrevezet, azt hiszik, hogy ez valami szűkös, beszorított élettér, amiben lehetetlen normális életet élni. Ez hatalmas tévedés. Az a baj, hogy Magyarországon még sokakban él őseink „tisztaszoba”-életmódjának az emléke. Hogy legyen olyan helyiség a házban, lakásban, ami gyakorlatilag fölösleges, ahol alig járunk – de azért lenne igényünk rá, hogy lássák: megengedhetjük magunknak. A nem használt terek legfeljebb arra jók, hogy azt jelezzük, hogy valamit kényszeresen bizonyítani akarunk, hogy meg akarjuk mutatni, hogy több van, mint kell. Persze az, hogy minden nem használt négyzetméter fölösleges környezetszennyezést jelent, hogy minden fölösleges négyzetméter növeli az ökológiai lábnyomunkat, ma már sokaknak fontosabb, mint a „tisztaszoba”.

halo.jpg

Gyerekkel is

Az általunk gyártott és forgalmazott tiny house-ok alapterülete alapesetben 19,6 négyzetméter. Ebből minden különösebb trükk nélkül kihozható egy 28,8 m2-es, plusz 10 m2 galériás – tehát összességében közel 39 m2-es lakótér. Ebben két nagyméretű és egy kisebb méretű szoba is elfér, tehát akár egy párnak egy gyerekkel is élhető, kényelmes életteret nyújtanak. Ezek a „solo” modellek. Ha ezeket egymáshoz illesztjük (a hosszabbik fal mentén), akkor a kisebb verzióban 48m2-es, a nagyobb verzióból 70m2-es tiny house is összerakható. Természetesen ez esetben is mobil, könnyen mozgatható elemekről beszélünk.

Ha valaki szeretné előre eltervezni, akkor fontos, hogy tudja, hogy ezekben a házakban egy hálószoba 6 m2. A nappali lehet akár 20 m2 is, a fürdőszoba sem akkora, mint egy gardróbszekrény – 3 négyzetméteres terület áll a rendelkezésünkre a tisztálkodáshoz. Sőt, ha kedveljük a nagy egybenyitott tereket, akkor az amerikai konyhás, étkezős, nappalis megoldással a tiny house központi tere lehet 20, vagy akár 30 négyzetméter is – ami lássuk be, már szinte több, mint elég.

dupla.jpg

 

A bejegyzés trackback címe:

https://pop-holiday.blog.hu/api/trackback/id/tr8015523406

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása