A tiny house-ok lakóinak ugyanúgy nem kell a környezet hőmérsékletváltozásaitól függve élniük, mint bármilyen másfajta épület lakóinak. A tiny house-ok világában a fűtés már a kezdetektől az egyik legfontosabb kérdés, ezért erre már nem csak egy, hanem többféle válasz létezik.
Ezeknek a házaknak az esetében a fűtésre körülbelül azok a megoldások kínálkoznak, mint a hagyományos, stabil házak esetében. Választhatunk az elektromos fűtés, a gáz felhasználású fűtés és a szilárd tüzelőanyagokkal történő fűtés között.
Kötni, vagy nem kötni
Mint ahogyan az eddigi írásokban már többször említettük, a tiny house akár 4 évszakos, egész éves tartózkodásra, életvitelszerű használatra is alkalmas. Amennyiben valaki ezt a háztípust közművesített telken helyezi el, nincs más dolga, mint a ház egyes rendszereit a közműhálózatra a csatlakoztatni. Nincs ez másképp a fűtéssel sem.
Ha a telepített ház közelében van szabadon használható elektromos csatlakozó, akkor az egyik legegyszerűbb megoldás az elektromos fűtés. Hatalmas előny egy ilyen háznál az a kis méret, aminek ez esetben ismét hasznát vesszük. Hiszen a kis alapterület és belmagasság miatt a kifűtendő légköbméter kicsi, így a fűtés gazdaságos.
Kombinálva is...
Egy érzékletes példával szemléltetve, egy nagy méretű lakóautó beltere egy 2 kilowattos elektromos fűtőtesttel -5 celsius fokos külső hőmérséklet környékén is könnyedén 20 fokon tartható.
Ha valaki a gázfűtést preferálja, arra is van megoldás, akár gázpalackról, akár LPG gázról üzemeltetett gázkonvektorokról vagy kombinált gázkályhákról.
Ha pedig valaki történetesen a szilárd tüzelés híve, akkor esetében a tiny house-nál a fával üzemeltetett kályha, vagy kandalló a megoldás.
Mindezek kombinációjával pedig akár ez a komplex verzió is lehetséges: napfényes időben napkollektorról működtetett infrafólia temperálja a helyet. A melegen tartásról egy gázkonvektor gondoskodik, ha pedig a lakó otthon van, este fatüzelésű kályhával, vagy kandallóval fűti fel a belteret.